Mapa Huncwotów - miejsca

Mapa Huncwotów - miejsca

Uroczyście obiecuję, że knuję coś niedobrego.

Hogwart - szkoła Magii i Czarodziejstwa. Są 4 domy: Gryffindor, Hufflepuff, Slytherin i Ravenclaw. Każdy dom ma swój pokój wspólny. Gryfoni i Krukoni mają wieże, Puchoni pomieszczenie obok kuchni, a Ślizgoni są w lochach. Wielka sala, sale lekcyjne, biblioteka, kuchnia, lochy, wieże, gabinety nauczycieli, ich pokoje i gabinet dyrektora. Wokół rozpościerają się błoniazakazany las oraz chatka Hagrida (tak, on nadal uczy). Nie zapominajmy o pokoju życzeń i wielu jeszcze nie odkrytych komnatach!
Hogsmeade - jedyna wioska, gdzie mieszkają sami czarodzieje. Jest tam kilka sklepów. Uczniowie od 3 roku mogą chodzić do Hogsmeade w wyznaczonych termiach, jeśli mają zgodę opiekunów.
Ulica Pokątna - można to nazwać takim magicznym odpowiednikiem targu. Są tam sklepy z książkami, zwierzętami, kociołkami itd. itp., uczniowie robią tam zakupy, gdy jadą na kolejny rok do Hogwartu.
Ministerstwo Magii - w nim znajduje się wiele departamentów, oni zwykle pilnują porządku w świecie czarodziei oraz żeby mugole się nie dowiedzieli o świecie czarów.

To takie najważniejsze miejsca, o których musicie wiedzieć, bo będą się nie raz pojawiały ;)

Koniec psot!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz