Alohomora - o autorce

Alohomora - o autorce


Lumos Czarodzieje!
Widzę, że użyliście alohomora, aby otworzyć drzwi do mego umysłu i serca ;)
Miło mi, że chcieliście się czegoś o mnie dowiedzieć.
Nazywam się Magda, ale podpisuję się Lucy. Jeśli ktoś czytał "Rules" i "Shelter" przyzwyczaił się do moich dziwnych zachowań.
Jestem Krukonką na 6 roku i któregoś razu po napiciu się felix felicis (potocznie zwany eliksirem płynnego szczęścia), doszłam do wniosku, że genialnie by było napisać fanfiction, które dzieje się w Hogwarcie!
A tak po naszemu - mam 16 lat, jestem w pierwszej klasie liceum i po prostu wpadłam na ten pomysł, gdy pomagałam koleżance zrozumieć świat Harry'ego Pottera.
Tytuły moich opowiadań zwykle były po angielsku, było to jedno charakterystyczne słowo, ale skoro akcja ma się dziać w świecie czarów - czemu tytuł miałby nie być magiczny?
"Za zasłoną miłości" opowiada o losach szóstki przyjaciół na 7 roku. Po drugiej bitwie o Hogwart, w szkole zapanowała harmonia. Ślizgoni i Gryfoni nie byli skłóceni, miłość wisiała w powietrzu, a życie każdego ucznia wiodło się bardzo spokojnie.
Jestem potterhead od 4 lat, directioner od dwóch, a larry shipper od trzech. To dość niezwykłe połączenie tych 2 fandomów i shippu, ale czemu nie? Jest mało dobrych ff o Larrym i 1D w Hogwarcie, ponieważ wszystkie, które czytałam, mało odnosiły się do świata czarodziei (autorzy totalnie nie znali się na HP), albo źle napisane (ahh ta interpunkcja, styl i gramatyka), więc wzięłam sprawy w swoje ręce.
Może nie piszę idealnie, osoby, które nie czytały moich prac wcześniej, dowiedzą się dopiero tutaj. Chodziło mi o to, że wiem trochę o HP i nawet zrozumialej będzie czytać o tym, przez osobę, która o tym wie, a nie wyczytała z Wikipedii.
Ogólnie - jestem w 8 fandomach, z czego tylko dwa są książkowe.
Mam nadzieję, że spędzimy najbliższe miesiące razem i będzie nam się dobrze współpracowało ;)
Nox!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz